Rooibos Cold Brew

Vzhůru za novou chutí!

Ochutnejte světovou novinku -  nápoje připravené za studena macerací z čaje Rooibos

ROCO - směs rooibos a kávy, voda, obsahuje kofein
ROY - rooibos a voda, nový postup přípravy

Rooibos obsahuje velké množství vitaminů i stopových prvků. Je vhodný k pitnému režimu, při sportu, bolestech hlavy, únavě.  V kombinaci s kávou neztrácí své prospěšné nutriční hodnoty, káva navíc dodá kofein a pozitivně tak organismus stimuluje pro přijetí Rooibosu.

2 položek celkem

Cena

8990
18990

Poslední novinkou „studené přípravy“ se stávají čaje, bylinné nápoje. Na trhu nalézáme většinou Cold Brew z čajů a bylin dochucované cukry, různými chuťovými přísadami, aby se vyšlo vstříc chuťovým zvyklostem široké veřejnosti nebo umocnila příliš jemná chuť nápoje. Výjimkou jsou nápoje ROY a ROCO, postavené jen na studené maceraci Rooibos čaje nebo Rooibos čaje a kávy, bez dalších příchutí a přísad. Vychutnáte si tak nezkreslenou chuť surovin. 

Rooibos připravený za studena macerací poskytne tradiční chuť tohoto nápoje, a ještě něco navíc. Nápoj je neobvykle jemný, bez důrazu tříslovin a přitom, když jej pijete, jako by jej za chvíli byla plná pusa. Výrazná medová chuť, charakteristická pro Rooibos, se vám totiž projeví tak po třetím napití, i když intenzivní aroma cítíte od prvního přivonění. Chuť nápoje je čistá bez dodaných příkras, průzračná v tmavě rudém tónu tekutiny. Vznikla několikahodinovou macerací, a oproti extrakci v horké vodě se díky pozvolnému uvolňování složek Rooibos mohla projevit i subtilní složka chuťového vybavení této byliny. Milovníci čaje Rooibos nemůžou tento nápoj minout, protože vyzdvihuje to nejlepší z chutí a jedinečných vlastností Rooibosu.

Kvalitu našeho připraveného nápoje ROY zajišťuje jak délka doba studené macerace (min. 10 hod.), tak samozřejmě macerované množství, ale zejména nejlepší jakost Rooibosu.  

Rooibos pochází z Jižní Afriky, kde se používá již od starověku pro svůj uklidňující účinek na žaludek a proti bolestem hlavy. Obsahuje velké množství minerálů a stopových prvků.  Působí jedinečně jako energetický a osvěžující nápoj, aniž by obsahoval kofein. 

Je jako jeden z mála podobných nápojů vhodný pro celodenní pitný režim.

ROCO (směs Rooibos a kávy – nápoj bez přísad)

ROCO je první nápoj této kombinace. Moderní novátorský pokus o nový nápoj nebo bizarní kombinace dvou svébytných složek, které nelze propojit? Rooibos přece kofein neobsahuje, a i tím je výjimečný. Co tedy získáme tímto spojením?  V prvé řadě neobvyklou novou chuť.  Rooibos ve spojení s kávou vytváří neznámé jemné tóny, které se střídají během pití nápoje. Výsledek nelze s ničím srovnat, chuť je nová.  Navíc touto společnou macerací kávy a Rooibos vzniká unikátní energetický nápoj na bázi přírodních látek bez konzervantů, cukru a jiných přísad.  Kofein obsažený v kávě aktivuje organismus k intenzivnějšímu vstřebávání složek z Rooibos (minerály, stopové prvky, vitamíny…) a povzbuzuje, aniž by došlo k následnému vyčerpání, jak tomu někdy bývá u běžných energetických nápojů.
Nápoj obsahuje množství kofeinu zhruba jako když si dáte necelé espresso arabiky, a množství minerálů potřebné na jeden den.