Coffeefriends jsou jako kozy

Coffeefriends jsou jako kozy

 

Náš příběh začíná ve 14. století, kdy pro nás kozy objevily kávu.

Skotačily tehdy večer na svahu po úmorném dni, aby upozornily znaveného pasáčka, že se cítí dobře. Radost a energii jim dodaly neznámé načervenalé plody, které je zbavily únavy a letargie.

Jejich pasáček pochopil, chtěl samozřejmě taky, a sesbíral ty divné plody. Ejhle, i jemu bylo rázem do skoku. (Ale mečet nezačal). Předal pár bobulek místnímu faráři a dál už to znáte.

 

Kávu jsme popíjeli odjakživa, pracovali jsme s ní i jako barristé. Dohromady nás v Coffeefriends spojila touha kávu víc vychutnávat, degustovat a objevovat její skryté hloubky. Činnost ne nepodobná mlsání koz.  Začali jsme tím, že jsme se podíleli na vzniku jedné barristické akademie, chtěli jsme se o kávě učit i druhé učit. A zanedlouho jsme dostali chuť rozvíjet základní nuance kávy do jiných nepoznaných nebo utajených tónů. Proč se jenom učit, když si můžeme také hrát.

 

Inspirovalo nás Cold Brew, které přípravou a vzniklou chutí kávy, je předurčené k další hře chutí a jejich objevování. Tahle káva, připravená za studena, své chutě tak důrazně neskrývá jako třeba espresso, ze kterého vylovíme tělo skryté v černém kabátě. Nebo jako cudná dívka v šatu průhledném, jako káva filtrovaná. Stále jsou to kávy tepelně upravené a chutí tak leckdy utajených. Cold Brew byl pro nás jiný, otevřený, jasný, tvárný. Odhalené tělo chutí, které můžeme dál rozvíjet, objev pro degustace, které jsme poté vytvářeli.

 

Odtud už byl krůček k výrobě vlastního nápoje. Vytvořili jsme si své Cold Brew. Začali jsme poznávat potřebné lidi, začaly přicházet vhodné myšlenky – zrodil se název a receptura Coffeeců. Nápoj samotný pro nás finalizuje, z našich receptur, kávy, mletí, Jiří Pavlíček z Radiměři u Svitav, odkud k nám Coffeec vždy v lahvičkách zhotoven dorazí.

 Pro hru máme teď kávy dost, nacházíme receptury pro každé roční období.

 

A tak jako ty kozy, jsme objevili Coffeec.

 

Povedl se nám? Ochutnejte i Vy fantastické Cold Brew COFFEEC nahořklé chuti předurčené k další tvorbě.

 

 

Vaši Coffeefriends – Radim Mrázek, David Mikulenka, Olga Holmanová, Blanka Neoralová

Zpět do obchodu